Perkusjonalia

Instrumenty perkusyjne – jak wybrać?

instrumenty perkusyjne w studioLudzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką bardzo często zastanawiają się jakie instrumenty perkusyjne są dobre na samym początek i jaki sklep perkusyjny odwiedzić. Podczas wyboru zestawu dla amatora na pewno nie warto od razu inwestować dużych pieniędzy, bo czasami okazuje się, że perkusja nie przypada do gustu.

Instrumenty perkusyjne dla początkujących

Na pewno nie jest łatwo wybrać odpowiedni instrument perkusyjny dla początkujących muzyków, zwłaszcza, że wybór w sklepach jest ogromny i bardzo różnorodny. W przypadku ceny rozbieżność jest spora. Za instrument można bowiem zapłacić zarówno kilkaset, jak i kilkanaście tysięcy złotych.

Budowa instrumentów perkusyjnych

Każdy profesjonalny zestaw perkusyjny powinien być zbudowany z takich elementów, które decydują nie tylko o jego brzmieniu, ale i komforcie grania czy trwałości całego sprzętu. Warto zawsze inwestować w instrumenty znanych i renomowanych producentów. Wówczas można mieć 100% pewności, że nowy zakup instrumentu nie okaże się szybko pomyłką i pomimo wielu godzin grania będzie sprawdzał się tak samo dobrze jak na początku. Podczas wyboru najlepszego instrumentu perkusyjnego trzeba ocenić oczywiście jakość jego wykonania. Kluczem do sukcesu jest bowiem instrument wytrzymały i komfortowy podczas codziennego użytkowania. Duże znaczenie ma przede wszystkim jakość hardware’u, a więc stalowego wyposażenia zestawu perkusyjnego. W jego skład powinny wchodzić na przykład takie elementy jak stopa, hi-hat, statywy proste, siedzisko, statyw werblowy czy duży bęben. W tym przypadku każdy element jest bardzo istotny i niezastąpiony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *