Pearl

Jak prawidłowo przygotować się do gry na perkusji?

znana i lubiana perkusja pearlNie ma wątpliwości co do tego, że perkusja jest instrumentem wyjątkowym. Wydaje się, że nic tak jak ten instrument nie daje okazji do wyładowania wszelkich, najmocniejszych nawet emocji. Jednakże, gra na perkusji to również sztuka. Jeśli jednak chce się grać dobrze, czerpać z tego przyjemność i jednocześnie być spokojnym o swoje zdrowie, trzeba się odpowiednio przygotować.

Wybór perkusji pearl – czy jakość ma znaczenie?

Niewątpliwie, perkusja pearl jest obecnie jedną z popularniejszych. Czy jednak właściwie marka ma w przypadku tego instrumentu jakiekolwiek znaczenie? Wydaje się, że jak najbardziej. Poszczególne części perkusji są zbudowane z różnego typu materiałów metalowych i nie tylko. Każdy z tych elementów może być niższej lub wyższej jakości. Uznana marka perkusji jest z pewnością gwarantem wykorzystania do konstrukcji perkusji najlepszych materiałów. Pearl, jak już wspomniano, jest marką popularną. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że producent ten wypuszcza na rynek perkusje różnej klasy. Tańsze modele są konstruowane z nieco niższej jakości elementów.

Atrybuty perkusisty

Warto pamiętać, że atrybutami perkusisty są nie tylko pałeczki, ale również różnego rodzaju artykuły służące zachowaniu bezpieczeństwa podczas gry. Chodzi tutaj między innymi o specjalne rękawice do gry. Bez nich, można nabawić się poważnych urazów, grając intensywnie na perkusji przez kilka godzin. Ważne jest również, aby zawsze pamiętać o słuchawkach wyciszających, chroniących słuch. Perkusja jest bowiem wyjątkowo głośnym instrumentem, z którego wydobywa się hałas mogący być nawet niebezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *