Gretsch

Jeśli perkusja, to tylko od Gretsch!

perkusja marki gretschMuzycy pragną grać jedynie na najwyższej klasy instrumentach muzycznych, dlatego marka Gretsch wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i oferuje sprzęt najwyższej jakości. Gretsch posiada w swoim asortymencie całe mnóstwo instrumentów, m.in. gitary klasyczne, zestawy bębnów, gitary basowe, perskuje czy werble drewniane.

Powstanie firmy Gretsch

Gretsch – http://drumcenter.pl/firm-pol-1289827109-Gretsch.html  wzięło nazwę od nazwiska założyciela firmy – Freidricha Gretscha, który jako młodzieniec wyemigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych. Tam w Savannah w 1883 roku założył The Gretsch Company, która początkowo zajmowała się jedynie produkcją instrumentów membranowych, np. tamburyny lub banjo. Następnie, w 1895 roku firmę przejął syn Friedricha – Fred Junior i to on w latach 50′ XX wieku wprowadził do sprzedaży nowoczesne gitary. Obecnie firma prężnie się rozwija i może pochwalić się drugą oficjalną siedzibą, która mieści się w Dusseldorfie w Niemczech.

Perkusje firmy Gretsch – najlepsze instrumenty dla każdego muzyka

Instrumenty tej firmy cieszą się ogromną popularnością na całym świecie z uwagi na fakt, iż mogą się pochwalić naprawdę wysoką jakością. Ponadto seria gitar o nazwie Electromatic Hollow Body z roku na rok zyskuje coraz większą popularność z uwagi na fakt, iż pudła z charakterystycznymi efami wracają do łask. Seria składa się z siedmiu zróżnicowanych modeli pod względem wyposażenia. Każda gitara posiada jedno lub dwa wycięcia w korpusie. Ponadto modele wyposażone są również w stały most lub wibrator Bigsby.
Gitary marki Gretsch uwielbiają tacy muzycy jak: Joe Robinson, Drake Bell, Nick Perri, Branden Campbell, Billy Duffy, Eddie Cochran, Tim Armstrong, Brian Thomann Setzer, Jim Heath i Patrick Stump.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *